top of page

  Sakoma, kad tą dieną parlekia gegutė ir labai pasisekė tam, kas tą dieną išgirdo ją kukuojant. Tikima, kad jei gegutė pirmą kartą užkukavo Jurginių dieną, metai bus sėkmingi.

 Jurginių dieną į pyragą ar duoną įkepamas kiaušinis, du ar daugiau. Po to, paėmę tą kepaliuką, šeimininkas ar šeimininkė eina parugėn ir apeina rugių lauką. Sugrįžę namo ir pasakę „Vaikeliai, padabokit, ką davė rugeliai“ jie sulaužo duoną gabalais, nulupa kiaušinį, susmulkina jį ir viską padalina šeimos nariams.

 Šventas Jurgis nuo seno laikytas naminių gyvulių, ypač žirgų, globėju. Todėl per Jurgines šeimininkai savo augintinius privalo visaip lepinti, nieko negali su gyvuliais dirbti. Jei šio papročio nesilaikys - gyvuliai nuo ligų išgaiš ar žvėrys juos išpjaus.

 Gedminų progimnazijos Valdrofiečių klasės taip pat pamini Jurgines. Mokytojos vaikus supažindina su naminiais gyvūliais, kaip jais reikia rūpintis, kokia jų nauda žmogui. Vaikai žaidžia linksmus žaidimus, verčiasi kūliu, valgo namuose keptą duonelę. Smagu prisiminti senolių papročius, šokti liaudies šokius, dainuoti dainas.

Jurginės - pavasario žalumos, žemdirbių šventė

bottom of page