top of page

Nekaltinkite mokyklos: vaiko rezultatus nulemia tėvų išsilavinimas, knygos, internetas ir atskiras kambarys. 

 

,,Vaikas – ne paltas – antro tokio nenusipirksi "

 

Jei namie turite daugiau kaip 100 knygų, esate įgijęs aukštąjį išsilavinimą, mėgstate skaityti, tai ir jūsų vaikų mokymosi rezultatai bus geresni, rodo tarptautiniai tyrimai.

Psichologė – apie nieko nekainuojantį būdą vaikus padaryti laimingus

Straipsnyje vaikų psichologė kalba apie prisilietimų svarbą kūdikystėje ir vyresniame vaiko amžiuje. Įtaigiai aprašomi eksperimentai, kurių metu buvo norima išsiaiškinti, kokią reikšmę vaiko raidai turi artimas fizinis bendravimas. Norime paraginti: apkabinkite savo vaikus – tai nieko nekainuoja, bet laimės suteikia daug!

Ar dažnai savo vaikui sakote šaunuolis?

Ar būtina girti vaikus? Daugelis sako, kad taip. Tačiau yra manančių, jog pagyrimai skatina vaikų egoizmą. Tyrinėtojai pastebėjo, kad perdėti pagyrimai veikia priešingai nei tikisi tėvai, ugdytojai. Tušti pagyrimai ne tik neskatina vaikų mokytis, bet ir sumažina norą stengtis. Perskaitykite visą straipsnį ir patys sau atsakykite į klausimus: Kokia mano nuomonė šiuo klausimu?, „Kaip elgiuosi aš? “, „Ką matau savo aplinkoje?“

Daryti namų darbus yra vaiko pareiga ir atsakomybė

Daryti namų darbus yra vaiko pareiga ir atsakomybė, o priimti namų darbus ir juos vertinti turi mokytojai, o ne tėvai.

Psichoterapeuto, šeimos konsultanto Olego Lapino paskaitos

Mes gyvename kokybiškiau, kai patiriame mažiau bereikalingo nerimo, mokame džiaugtis turimais dalykais, gebame kurti darnius santykius, pasitikime savimi ir aplinkiniais bei gyvename subalansuotą gyvenimą.
bottom of page