top of page

Tulpių sodinimas

Smagu mažais darbais prisidėti prie aplinkos gražinimo.

Spalio 16 d. buvo organizuota Tulpių sodinimo akcija. Valdorfiečių bendruomenės savanoriai tęsia pradėtą tradiciją. 3v ir 1v klasių mokiniai prie mokyklos pasodino tulpių svogūnėlių. Tikimės, kad pavasarį žiedai džiugins bendruomenę ir miesto gyventojus.

Paroda ,,Moliūgų fiesta"

  Šv. Mykolas

Rugsėjo 29 d. vyko Valdorfiečių bendruomenės rytmetys. Visi kartu aptarėme, kaip išsivaduoti iš baimės, neigiamų minčių, piktumo.

Stiprybės sėmėmės iš Mykolo jėgos, kad joks blogis, ateinantis iš išorės, negalėtų mūsų paveikti ar sužeisti.

Valdorfiečių bendruomenė tradiciškai organizuoja „Moliūgų fiestą“.
Šiais metais rudeniškas ir šiltas rytas kvietė pasigrožėti prie mokyklos išrikiuotais moliūgais.
Ryškūs daržo gražuoliai nušvietė mokyklos kiemą ir nepaliko abejingų.

Stažuotė Vokietijos Acheno Valdorfo mokykloje

2 v klasės projektiniai darbai

2v klasės mokinių ir mokytojos Rasos sukurtos mandalos.

Atgaivos sielai ieškoma ten, kur pailsima geriausiai – gamtoje. Atkuriame prigimtinį ryšį su gamta, kurdami iš gamtinės medžiagos.

Iš įvairių žolelių, žiedelių, šakelių, akmenėlių ir kt. gali būti sudėliojami puikūs ornamentai.

Mandala (pasikartojančių raštų ratas) – tai ratas, į kurį pasitelkdami įvairius simbolius ir formas perkeliame savo emocijas, jausmus, supratimą apie aplinką.

Imituodami gyvūnus, vaikai ugdosi kūrybingumą, stiprina ryšį su gamta. Taip pat gerėja judesių koordinacija, ištvermė, jėga, sąnarių paslankumas ir stabilumas.

2v klasės mokiniai kūrė, pamėgdžiojo gyvūnų judesius, perteikė gyvūnų charakterį, imitavo jų jauseną. Judesių ir elgsenos imitavimas – veikla, artima vaiko prigimčiai. Vaikai laisvai išreiškė save, džiaugėsi savo kūryba, atradimais, pajuto savo galias, išgyveno įvairias emocijas.

2v klasės mokiniai praktiškai veikė patys – sėjo, sodino, laistė, stebėjo dygimą, augimą.

Turėjo progą pajusti tikrą darbo vertę, įsitikinti, kad kiekvienas darbas reikalauja pastangų. Atliekant gamtinę praktinę veiklą formuojasi vaiko charakterio bruožai: jautrumas, kruopštumas, atidumas. Mokiniai pajautė artimesnį santykį su gamta, plėtė gamtos pažinimo patirtį.

Naminiai gyvūnai vaikui – labai artimi draugai.

2v klasės mokiniai mokosi būti atsakingi už gyvūnų globą, savo poelgius, mokosi savarankiškumo, meilės ir rūpestingumo.
Vaikai tyrinėja gyvūno įpročius, įsimena jo reakcijas į įvairius veiksmus, įgyja gyvenimiškos patirties.

Rudens dirbtuvėlės ,,Moliūgų fiesta“

Gedminų progimnazijos Valdorfo klasių bendruomenė jau tradiciškai spalio mėnesį susirenka į rudens dirbtuvėles ,,Moliūgų fiesta“. Spalio 21 d. valdorfiečiai džiugiai skaptavo moliūgus, paversdami juos skylėtais, besišypsančiais, rimtais, raštuotais personažais, puošė juos rudeniniais lapais, uogomis.  ,,Gamtos mokslų laboratorijoje“  4v klasės mokiniai  iškepė skanų moliūgų pyragą. Buvo gardu ir sveika!

Valdorfo klasių projektinės veiklos darbai

Valdorfo klasių mokiniai kartu su tėveliais  dalyvavo projektinėje veikloje:

Pasaka–mano pasaulis – 1v klasė,

Laivai Klaipėdos uoste – 2v klasė,

Amatai – 3v klasė,

Klaipėdos piliakalniai ir senieji pastatai – 4v klasė.

Birželio  5 d. pristatė savo kūrybinius darbus.

     Kaziuko mugė

 

Kovo 4 dieną mokykloje šurmuliavo Kaziuko mugė. Mugę organizavo valdorfiečiai. Mokinių darbeliai glostė akis ir džiugino mugės lankytojų širdis. Smaližiai galėjo įsigyti įvairiausių skanėstų: spurgų, vaflių, pyragų, sausainių. Dalis surinktų pinigėlių bus skirta Klaipėdos Šv. Pranciškaus onkologijos centrui, renginyje ,,100 miesto širdžių". Kita dalis bus skirta valdorfiečių erdvės kūrimui.

Kalėdinės kūrybinės dirbtuvėlės

Gruodžio 4 d. valdorfiečių bendruomenė susirinko į popietę ,,Kalėdinės kūrybinės dirbtuvėlės“. Jos metu vaikai, tėveliai bei mokytojai  prisiminė Advento laikotarpio papročius, žaidimus, iš siūlų gamino žaisliukus eglutei. 

Kviečiame pasigrožėti ir pasidžiaugti papuošta eglute Valdorfiečių edukacinėje erdvėje (III a.).

Šv. Martynas

Lapkričio 13 d. vakarą valdorfiečiai kartu su Klaipėdos Valdorfo Gamtos mokyklos mokiniais, kurie svečiavosi mūsų mokykloje, paminėjo šv. Martyno dieną. Visi kartu dainavo dainelę, klausėsi pasakos apie šviesą, dalyvavo šviečiančių žibintų  eisenoje.

Rudenėlio dirbtuvėles ,,Moliūgų fiesta“

Gedminų progimnazijos Valdorfo klasių bendruomenė jau tradiciškai spalio mėnesį susirenka į rudenėlio dirbtuvėles ,,Moliūgų fiesta“. Šįkart spalio 19 d. valdorfiečiai džiugiai skaptavo moliūgus, paversdami juos skylėtais, besišypsančiais, rimtais, raštuotais personažais, puošė juos rudeniniais lapais. Iš viso išskaptuoti 82 moliūgai. 

 Valdorfiečių daržas

 

Gegužės 21 d. popietę 3v ir 4v klasių mokiniai Romų eksperimentiniame ūkyje galėjo išbandyti savo jėgas sodindami medelius (lazdynus, medlievą) ir vaistinius augalus (įvairių rūšių mėtas, raudonėlį, levandą). Savanoriai mokiniai smagiai nusiteikę kasė duobes, ravėjo piktžoles, formavo lysvę, sodino vaistažoles, laistė. Ši gamtos mokykla skatina, pažinti, tyrinėti, mokytis, bendradarbiauti ir džiaugtis savo darbu. Dėkojame 4v klasės mokinės Lukrecijos tėvams už suteiktą galimybę atlikti praktines veiklas natūralioje aplinkoje.

                                                    Audiovizualinė terapija 3v klasėje


3v klasės mokiniai dalyvavo Audiovizualineje terapijoje. Jos metu mokiniai atsipalaidavo. Užsiėmimo metu vaikai pasijaučia laisvi nuo streso ir nuolatinio nerimo. Tai nauda kūnui, protui ir dvasiai.

Judrioji pertrauka

 

Balandžio 27 d. valdorfiečių koridoriuje vyko judrioji pertrauka.  Atlikti įvairius pratimus mokė 3v klasės mokinio Karolio tėvelis, kuris yra krepšinio mokyklos treneris.

Jurginių popietė

Balandžio 20 d. valdorfiečiai paminėjo nuostabią pavasario šventę – Jurgines. Nuo seno per Jurgines atliekamos tam tikros ganiavos apeigos. Šeimininkas pašventindavo šventu vandeniu išgenamus gyvulius. Tada paimdavo spyną į ranką, apeidavo triskart bandą, užrakindavo ir padėdavo ant tvarto slenksčio. Taip visi gyvuliukai ganiavos metą turėtų išlikti saugūs.

  Valdorfiečiai sužinojo ir papasakojo įdomybių apie ganiavos apeigas, mokė vieni kitus žaisti piemenėlių žaidimus, dainavo piemenų dainas. 5v klasės mokiniai visus vaišino per technologijų pamoką pagaminta užtepėle, o naminę duonelę kepė 4v klasės mokiniai.

 Kūrybiškumo vakaras

 

Kovo 20 d. mokytojos J.Širvienė, R. Martyšiūtė-Jerašiūnė organizavo ,,Kūrybiškumo vakarą“ valdorfiečių bendruomenei. Vakaro metu tėveliai ir vaikai gamino mokymosi priemones iš akmenėlių. Tėveliai skyrė šį laiką geriems darbams, savo širdies ir rankų šiluma prisidėdami prie Valdorfiečių edukacinės erdvės kūrimo.

Žygis, skirtas Kovo 11-osios paminėjimui „Mes už Laisvę!“

 

Kovo 9 d. 3v ir 4v klasių mokiniai kartu su vyresniųjų klasių mokiniais leidosi į žygį. Būrys  mokinių  sugiedojo Lietuvos himną ir leidosi į kelią aukštai iškėlę TRISPALVES.  Mokiniai pasiryžo išmėginti savo jėgas žygio trasoje, pasportuoti, sveikai pajudėti ir taip paminėti kovo 11-ąją. Valdorviečiai įveikė 4 kilometrų atstumą nuo Pirmosios Melnragės iki Girulių.

 Kaziuko mugė

Kovo 1 dieną mokykloje šurmuliavo Kaziuko mugė. Mugę organizavo valdorfiečiai. Smaližiai galėjo įsigyti įvairiausių skanėstų: spurgų, vaflių, pyragų, sausainių. Dalis surinktų pinigėlių mugės metu paaukotišv.Pranciškaus Asyžiečio vienuolyno rengiamai vasaros stovyklai, skirtai vaikams, turintiems autizmo spektro sutrikimų. Už kitus pinigėlius  bus perkamos mokymosi priemonės valdorfiečių koridoriui.

 Sveikatos pertraukos ,,Gydomoji gamtos galia"

 

Sausio 24 d. valdorfiečiai pertraukų metu  mėgavosi įvairių vaistinių žolelių arbata, sveikuoliškais gardėsiais, medumi, džiovintais vaisiais, daržovėmis. Vyresnieji valdorfiečiai paruošė pristatymus apie sveiką gyvenseną.

Advento vakaronė

Gruodžio 14 d. mokykloje įvyko jau tradicine tapusi valdorfiečių bendruomenės vakaronė, kuria įprasmintas prasidedantis rimties, vilties ir susikaupimo metas – Adventas. Toks renginys – puiki galimybė pabūti kartu, pajusti Advento ramybę valdorfiečių bendruomenės nariams: mokytojams, mokiniams, jų tėveliams ir seneliams. 
Vakaro metu skambėjo Advento giesmės, maldelės, mokiniai nustebino nuotaikingais, šmaikščiais vaidinimais, muzikiniais pasirodymais, kuriais stengėsi sužadinti širdyse šviesą ir gėrį. Žibintų žvakės, įprasminano svarbiausias krikščioniškąsias vertybes: tikėjimą, meilę, ramybę ir viltį. 
Valdorfiečiai linki visiems ramaus, šviesaus Kalėdų laukimo.

Valdorfiečių bendruomenės vakaras ,,Kalėdinės kūrybinės dirbtuvėlės"

Uždekitm žiburius širdžių,

Uždekim Meilės ugnimi.

Rimty Advento taip jauku, ramu,

Uždekim žiburius širdžių…

 

 

Kviečiame pasigrožėti ir pasidžiaugti papuošta valdorfiečių eglute ir Advento vainikais. Juos rasite valdorfiečių koridoriuje.Visas dekoracijas sukūrė ir pagamino vaikai, tėveliai, mokytojai Kalėdinių kūrybinių dirbtuvėlių metu, kurios vyko gruodžio 6 d.

 Išvyka pas senelius
 

Lietingą rudens popietę 3v ir 4v klasių savanoriai lankėsi Socialinių paslaugų centre ,,Danė“, kur šiltai ir ilgai bendravo su tų namų gyventojais. Prisiminėm visų šventųjų dieną,Vėlines. Kalbėjom apie būties trapumą ir prasmę. Kartu su seneliais marginome klevo lapus ir šnekučiavomės apie spalvingą senolių gyvenimą. Besišypsantys senelių veidai, džiugi, pakili nuotaika- tai bendrystės ir draugystės rezultatas.

Rudenėlio dirbtuvės ,,Moliūgų fiesta"

 

Gedminų progimnazijos Valdorfo klasių bendruomenė jau tradiciškai spalio mėnesį susirenka į rudenėlio dirbtuvėles ,,Moliūgų fiesta“. Šįkart spalio 22 d. valdorfiečiai džiugiai skaptavo moliūgus - žibintus, puošė juos rudeniniais lapais, dažė, paversdami juos skylėtais, besišypsančiais, rimtais, raštuotais personažais. Darbeliai žavėjo savo originalumu, kūrybiškumu, išradingumu ir meniškumu. Iš viso išskaptuoti 65 moliūgai.Visų nuomone, dirbti buvo smagu, įdomu, linksma ir laikas prabėgo labai greitai. Su nekantrumu lauksime kito valdorfiečių bendruomenės susibūrimo.​

4v klasės žygis į Smiltynę

4v klasės mokiniai vyko į Smiltynę. Važiavome ir ėjome pėsčiomis. Grožėjomės nuostabiu kraštovaizdžiu, natūralia, nesukultūrinta aplinka, nepažeista ekosistema, tvyrančia ramybe, kopėme į kalveles ir leidomės žemyn, kūrėme iš gamtinės medžiagos. Sveikatingumo takas miške paįvairino mokinių veiklą: supomės, atlikome pratimus ant skersinio. Nužygiavę prie jūros, linksmai bendravome, žaidėme komandoje, atsipalaidavome nuo įtampos pilno kasdienio gyvenimo. Visiems buvo smagu ir įdomu. Kelionė truko 5 val.

Diena be automobilio

 Rugsėjo 22 d. 3v klasės mokiniai paminėjo Tarptautinę dieną be automobilio. Šią dieną žmonės raginami išsiversti be automobilio, tad 3v klasės mokiniai išsiruošė pėsčiomis į S.Jokužio leidyklą-spaustuvę. Žingsniamatis užfiksavo apie 7000 žingsnių, o tai atitinka apie 7 km. Vaikščiojimas stiprina, miklina, ugdo ištvermę, padeda numesti svorio ir jo nepriaugti. Be to, pagerina miegą, mąstymą.

   Šv. Mykolo diena

 

Rugsėjo 29 d. valdorfiečiai (1v, 2v, 3v, 4v, 5v, 6v) susirinko paminėti Šv. Mykolo dienos.

Nuo seno žinoma, kad kiekvienas žmogus turi dalelę tamsos, kurią reikia savyje nugalėti. Mes kartais pagalvojame: šiandien galėjau pasielgti ar padaryti kiek kitaip nei padariau, rytoj aš pasistengsiu nekartoti klaidos, ją ištaisysiu.
Kad tamsa ir blogis neužvaldytų žmogaus, į pagalbą ateina šv.Mykolas – galingas angelas, žmonių pagalbininkas, kuris padeda kovoti su blogiu. Jis rodo žmogui kelią į gėrį, į šviesą.
Moksleiviai, išklausę istorijos apie šv.Mykolą, įprasmino gėrio reikšmę eidami pro gėrio tiltą, dainuodami ugdė išminties galią. Žaisdami žaidimus mokėsi padėti draugui. Šventę vainikavo vaikų gera nuotaika ir garuojantis obuolių pyragas.

                                                    „Šventasai Mykolai Arkangelai, kaip tu nugalėjai biesų galybę ir apvalei dangų, taip nuvalyk mano kelius nuo viso pikto“.

5v ir 6v klasių mokiniai  trumpai prisiminė kas yra Mykolas, kokios mykolinių tradicijos senovėje ir dabar Lietuvoje ir pasaulio šalyse. Kalbėdami maldelę ėjo drąsos kelią kovodami su savo drakonu (savo savybe, kuri įtakoja blogą elgesį, trukdo būti atviram, priimti kitą žmokų be nusiteikimo). Pasiryžimas kovoti, nepasiduoti - žvakutės uždegimas. Pergalė - gervuogių pyragas (laimėjimas prieš blogį, savo drakoną).  

Prasminga praktinė veikla

 Gamtos pažinimas reikšmę turi tik tuomet, kai paskatina mokinius praktiškai veikti. Buvimas natūralioje gamtinėje aplinkoje formuoja realistinį vaiko požiūrį į aplinką, sudaromos sąlygos savarankiškai veikti, atsiskleisti iniciatyvumui, ugdoma meilė žemei, augalams.

3v klasės mokiniai turėjo puikią galimybę patirti pažinimo džiaugsmą, kaupti patirtį, praktinius įgūdžius pritaikyti eksperimentiniame ūkyje Romų kaime.

Šis užsiėmimas buvo aktyvus ir smagus. Mokiniai galėjo geriau pažinti juos supančią aplinką, noriai sėmė vandenį, laistė jaunas obelaites, ravėjo. Tai pirmasis mokinių darbas ūkyje, kur tikimasi sugrįžti dar ne vieną kartą. Prašysime prisijungti ir visus valdorfiečius.

Dėkojame Lukrecijos tėveliams už kvietimą dalyvauti prasmingoje veikloje.

Mokinių diktanto konkursas ,,Raštingiausias mokinys 2017"

 

Gegužės 11 dieną Martyno Mažvydo progimnazijoje vyko Klaipėdos miesto pradinių klasių mokinių diktanto konkursas ,,Raštingiausias mokinys 2017". 2v klasės mokinė Aurelija Stašinskytė užėmė II-ąją vietą. Mokinę diktanto konkursui paruošė mokytoja Jurgita Širvienė.

                                                         Talka

 

Gegužės 8 d. 2v ir 3v kl. mokiniai susiruošė vykti į mišką ir į pajūrį. Valdorfiečiai nusprendė sutvarkyti aplinką, kuri mus supa,  rinkti šiukšles. Vaikai rinko šiukšles su dideliu entuziazmu, nes kiekvienas žino miško svarbą ir kiekvienas nori gyventi švarioje bei tvarkingoje aplinkoje.

Kas galėjo žinoti, jog šiukšlių rinkimas toks smagus užsiėmimas? Rinkdami šiukšles pamatėme​miško gyventoją - lapę. Valdorfiečiai dirbo su tikėjimu ir viltimi, kad šiukšlintojai supras kokią žalą jie daro miškui ir patys sau.

Jurginių šventė

Jurginės – tai pavasario žalumos, žemdirbių, jaunimo ir arkliaganių šventė. Per Jurgines pirmą kartą išgenami gyvuliai į lauką. Tikėta, jog Šv. Jurgis po žiemos šalčių atrakina žemę, pasiunčia į ją lietų ir išleidžia žolę. 

Balandžio 23 d. valdorfiečiai kartu su svečiu iš Klaipėdos etnokultūros centro šventė Jurgines. Svečias valdorfiečius mokino senovinių piemenukų žaidimų, kurie palengvindavo jų kasdienybę, suteikdavo džiaugsmo. Supažindino valdorfiečius su įvairiais piemenėlių instrumentais: Sekminių rageliu, Kerdžiaus ragu, švilpynėmis, šiaudų birbynėmis. Valdorfiečiai pabandė šiais instrumentais groti. Smagu, kai instrumentai suskambo vaikų rankose, nešdami džiaugsmą sau ir aplinkiniams. Labiausiai valdorfiečiams patiko dūdmaišis. Šis instrumentas su charakteriu, paklūstantis tik labai atsakingam ir rūpestingam šeimininkui. Valdorfiečiai labai džiaugėsi Jurginių švente.

Gera dalintis…

Šių metų balandžio 10 d. 2v valdorfiečių klasės mokiniai kartu su mokytoja Jurgita Širviene ir tikybos mokytoja Reda Kadžiuliene apsilankė Klaipėdos senelių globos namuose, kurie įsikūrę Kretingos gatvėje. Nors prasidėjo pavasario atostogos, 2 v kl. mokiniai noriai atlieka gerus darbus. Mokinukai kartu su seneliais atliko bendrą darbelį - spalvino margučius. Ir vaikų, ir senelių veiduose spindėjo susidomėjimas, noras išklausyti, pabendrauti. Vaikai mokėsi gerumo, supratimo, atjautos, o svarbiausia – pagarbos vyresniems žmonėms. Bendrumo akcijos metu pasėtas mažytis gėrio grūdas duoda tikrų gerumo vaisių.

  Dailyraščio konkursas ,,Dailus raštas akį glosto 2017“ 

 

Kovo 9 dieną Klaipėdos Mažvydo progimnazijoje vyko Klaipėdos miesto pradinių klasių mokinių dailyraščio konkursas ,,Dailus raštas akį glosto 2017". 2v klasės mokinė Aurelija Stašinskytė užėmė II-ąją vietą. Mokinę dailyraščio konkursui paruošė mokytoja Jurgita Širvienė. Sveikiname Aureliją ir mokytoją.

  Laisvės mozaika ,,Tau, Lietuva !"

 

Kovo 11-oji yra mūsų laisvės diena. Nepaliaukime ir toliau siekti savo tikslų, pasitikėti vieni kitais, nes kartu mes- stipresni !

Valdorfiečiai kovo 9 dieną mokyklos kiemelyje iš geltonų, žalių ir raudonų akmenėlių dėliojo laisvės mozaiką ,,Tau, Lietuva !". 

Piešinių konkursas "Papuoškim šventiškai Kaziuką"

 

Praūžusi Kaziuko šventė daug kam atnešė ir paliko gražius įspūdžius. 1v klasės mokiniai ta proga dalyvavo miesto piešinių konkurse "Papuoškim šventiškai Kaziuką". Padėkos raštais buvo apdovanotos Gustė Valeišaitė ir Kamilė Viržbickaitė.  Na, o vieną iš nominacijų "Puošnioji Kazytė" laimėjo ir nugalėtoja tapo Beatričė Stonkutė. Sveikiname mokines bei mokytoją Daivą Markevičienę.

Kaziuko mugė ,,Kermošius"

Kovo 3 dieną mokykloje šurmuliavo Kaziuko mugė ,,Kermošius". Mugę organizavo valdorfiečiai. Mokinių darbeliai glostė akis ir džiugino mugės lankytojų širdis. Smaližiai galėjo įsigyti įvairiausių skanėstų: spurgų, vaflių, pyragų, sausainių. Už surinktus pinigėlius mugės metu bus perkamos mokymosi priemonės valdorfiečių koridoriui.

 Šalta, žiema, šalin eik, o pavasari – ateik! 

 

 Vasario 28 d. mokykloje šurmuliavo spalvingas ir linksmas persirengėlių būrys, pakvipo Užgavėnių blynais. Ilgai lauktą pavasarį ir saulutę kvietėme šokdami ratelius, sudegindami lauže Morę, vydami žiemą iš kiemo.

Kokios Užgavėnės be tinginio Lašininio ir darbštuolio Kanapinio kovos?.. Ne juokais jie susikibo – nenori Lašininis sosto Kanapiniui užleisti, bet pavasario jėgos stipresnės! O kad metai būtų geri – sočiai valgėm mamyčių iškeptus blynus, vieni kitus vaišinom, čigonėlės ateitį būrė, velniukai ir raganaitės pokštus krėtė, oi, buvo linksma!..

Konkursas „M. K. Čiurlionio simfoninė poema „Jūra“

 

Gruodžio mėnesį mokytoja J.Širvienė pakvietė 2v klasės valdorfiečius dalyvauti konkurse „M. K. Čiurlionio simfoninė poema „Jūra“, kurį organizavo žurnalas ,,Vakaro žvaigždelė". Konkurso tikslas – atrinkti gražiausius piešinius ir padovanoti senelių globos namams. Iš viso konkurse dalyvavo 69 piešiniai. Atrinkti 7, kurie padovanoti Vilniaus Palaimintojo kunigo Mykolo Sopočkos hospisui ir džiugina ligonius. Į tą skaičių pateko 2v klasės mergaičių Aurelijos Stašinskytės ir Mėjos Urbikaitės darbeliai. Dovanų jos gavo po knygelę „Šiandien karaliai mums pasakas seka“ su CD (Rokas Zubovas atlieka savo prosenelio M. K. Čiurlionio kūrinius). 2v klasės mokiniams M. K. Čiurlionio memorialinis muziejus dovanoja nemokamą ekskursiją-edukacinį užsiėmimą ,,Čia augo ir kūrė M. K. Čiurlionis“. Piešinius galima pamatyti konkurso svetainės ,,Vakaro žvaigždelė“ puslapyje.

 Sveikatos popietė ,,Sveikatos kraitelė"

Valdorfiečių 2v ir 3v klasės mokinukai sausio 11 d. susirinko į sveikatos popietę ,,Sveikatos kraitelė“. Mokinukai vaišinosi žolelių arbatomis, citrinomis, įvairiais džiovintais vaisiais, drąsesni ir česnako skiltelėmis vaišinosi. Rašė receptus, kaip nesusirgti ir būti sveikiems, kai aplink siaučia gripas.

 Žingsnis po žingsnio Valdorfo pedagogikos link

Gruodžio 28 d. Valdorfo pedagogiką taikančių klasių mokytojos J.Širvienė, R.Serapinienė, R.Sirusienė, D.Markevičienė ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui D.Stasiulienė būsimų pirmokų tėvelius supažindino su Valdorfo pedagogikos elementais, kurie taikomi Valdorfo klasėse, pristatė projektus, įvairias veiklas.

Advento vakaronė

Gyvenimo ratas sukasi palikdamas už pečių stovėti Laiką. Jau greit į savo sielą įsileisime pačią gražiausią metų šventę - šventas Kalėdas...   

      Gruodžio 20 d. valdorfiečių bendruomenė susirinko į Advento popietę. Per ritmą, judesį, garsą mokiniai ieškojo ramybės, meilės, susikaupimo. Savo gerumu, ramumu, tyliu žvakių virpėjimu valdorfiečiai pynė gyvenimo raštą, į kurį sudėjo savo jėgą, vienybę, viltį, sėkmę, svajones.  

Žiemos dirbtuvėlės ,,Kalėdinių žaisliukų fiesta"

  Vis skamba laiko ženklai – advento balta ramybė...

 Labai svarbu Kalėdų šventės laukti prasmingai. Šiuo laikotarpiu tamsias, niūrias dienas norisi pripildyti dėmesiu kitiems, dalytis prasmingu laukimu, pabūti drauge su artimaisiais. 

  Gruodžio 1 d. valdorfiečiai vėl darbavosi žiemos dirbtuvėlėse ,,Kalėdinių žaisliukų fiesta“. Valdorfiečių rankų prisilietimas popierių pavertė žaisliukais - gėlytėmis, siūlų kamuoliukai virto nykštukų kepurėlėmis, o kankorėžiai, apelsinai, citrinos tapo gražiausiomis eglutės puošmenomis. Valdorfiečiai taip pat kūrė Advento vainikus. Apvalūs vainikai, pinami iš visžalių augalų, simbolizuoja amžiną gyvenimą ir beribę  meilės prigimtį.

Valdorfiečių žygis pėsčiomis ,,Tarp miškų ir smėlynų"

Lapkričio 23 dieną 2v ir 3v  klasių mokiniai ir jų mokytojos  išsiruošė į žygį. Pėsčiomis jie ėjo Girulių miško taku ir pajūriu. Tai buvo susikaupimo, drąsos, stiprybės, valios, vidinės ištvermės reikalaujantis žygis.  Valdorfiečiai pailsėdavo gėrėdamiesi gamtos jėga ir grožiu. Su dideliu noru skaičiavo žingsnius, nuolat stebėjo mobiliajame telefone žingsnių skaičiuoklės duomenis. Žygio metu pavyko nužingsniuoti apie 6000 žingsnių. Visi pasidžiaugė buvimu gamtos prieglobstyje, stiprino sveikatą, išvalė neramias mintis, nuramino sielą.

Valdorfiečiai paminėjo tarptautinę Tolerancijos dieną

   Lapkričio 15 d. valdorfiečiai minėjo tarptautinę tolerancijos dieną. Žodis „tolerancija“ yra pakantumas kitam, kitokiam, gebėjimas gerbti kitą asmenį, kurio įsitikinimai ar nuomonė yra kitokia. Visuomenėje gyvena skirtingi žmonės, todėl labai svarbu gebėti toleruoti kitą ir sugyventi. Mokiniai mokyklos kiemelyje iš nunertų pirštukais juostelių kūrė draugystės tvorelę. Darni ir bendra veikla visus džiugiai nuteikė.  Ši veikla mokė kantrybės, draugiškumo, pakantumo vienas kitam. Šių metų Tolerancijos simbolis-paukštis. Todėl kiekvienas mokinys pasigamino po paukštelį, kurie jiems primins, kad būti tolerantiškam labai svarbu kiekvieną dieną. Ant tvorelės nutūpė balti Tolerancijos paukščiai...

 Rudenėlio dirbtuvės ,,Moliūgų fiesta"

 Spalio 18 d. valdorfiečiai  džiugiai plušėjo rudenėlio dirbtuvėlėse ,,Moliūgų fiesta“. Palydėdami auksinį rudenį, visą dėmesį jie skyrė rudens karaliui Moliūgui. Kartu su tėveliais vaikučiai skaptavo moliūgus - žibintus, puošė juos vielutėmis, dažė, paversdami juos skylėtais, besišypsančiais, rimtais, raštuotais personažais. Darbeliai žavėjo savo originalumu, kūrybiškumu, išradingumu ir meniškumu. Visų nuomone, dirbti buvo smagu, įdomu, linksma ir laikas prabėgo labai greitai. Su nekantrumu lauksime kito valdorfiečių bendruomenės susibūrimo.

Projektas ,, Karaliaus Mindaugo laikų Lietuva"

 Spalio 14 d. Valdorfiečiai dalyvavo projekte ,,Karaliaus Mindaugo laikų Lietuva". Paminėdami Karaliaus Mindaugo vardo dieną, 2v ir 3v klasių mokiniai piešė karaliaus Mindaugo portretą, informaciją apie šią asmenybę rinko enciklopedijose, skaitydami knygeles. 

  Valdorfiečiai dalyvavo netradicinėje pamokoje ,,Karaliaus Mindaugo laikų Lietuva”. Jos metu mokiniai susipažino su senovės apranga, kario gyvenimu. Kiekvienas pasipuošė senovine sermėga, pamatė ir pasimatavo, kokius rūbus tuo metu vilkėjo vyrai ir moterys, kaip puošėsi, turėjo galimybę pajausti tikro kalavijo svorį, išbandyti skydų sienos jėgą. O labiausiai mokinių akys spindėjo pasakojant, kaip jie matavosi šalmą ir šarvus !​

skaidre.PNG
bottom of page